Fizjoterapia Kraków - Polskie Towarzystwo Rehabilitacji i Osteopatii

POLSKIE TOWARZYSTWO REHABILITACJI I OSTEOPATII
Przejdź do treści
FIZJOTERAPIA KRAKÓW
FIZJOTERAPIA DOSKONAŁYM UZUPEŁNIENIEM LECZENIA FARMAKOLOGICZNEGO

Jest wiele rodzajów schorzeń, które dotykają nas w różnych momentach życia. Wtedy jak najszybciej chcemy powrócić do pełnej sprawności. Zwlekanie z wizytą u lekarza może skończyć się koniecznością pobytu w szpitalu i zabiegiem operacyjnym. Po nim czujemy się obolali, a do sprawności pomagają nam dojść specjaliści z zakresu rehabilitacji, czyli fizjoterapeuci. Oczywiście odpowiednio dobrana fizjoterapia pooperacyjna to nie jedyna możliwość skorzystania z tego dobrodziejstwa.
ZALETY FIZJOTERAPII

Zabiegi terapii manualnej i masaże, które są jednymi z technik fizjoterapii mogą pozwolić na tyle poprawić stan pacjenta, że wcześniejsze wskazanie do zabiegu operacyjnego nie będzie już aktualne, gdyż taka terapia pozwoli wrócić do zdrowia. Istotą fizjoterapii jest wywoływanie określonych bodźców w organizmie, które powodują, że zaczyna on walczyć z dolegliwościami.

Organizm ludzki, a szczególnie mózg jest do tej pory w dużej mierze niezbadany, podobnie jak zdolność do regeneracji, dzięki odpowiednim przekazom impulsów z ośrodkowego układu nerwowego. Właściwie prowadzona terapia fizjoterapeutyczna może być ratunkiem dla wielu osób, które chcą uniknąć operacji źródło.
FIZJOTERAPIA  U PRZEWLEKLE CHORYCH

Osoby cierpiące na schorzenia takie jak zanik mięśni, choroba Parkinsona, czy stwardnienie rozsiane, które jak do tej pory nie są uleczalne mogą liczyć na terapię, która powoduje spowolnienie rozwoju choroby.

Wlicza się w nią również rehabilitacja prowadzona przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Regularne ćwiczenia w połączeniu z lekami mogą przyczynić się do wolniejszego pogłębiania się objawów, a tym samym zwiększyć komfort życia.
FIZJOTERAPIA W TERAPII PRZEWLEKŁEGO BÓLU

Ból, który trudno uśmierzyć jest trudny do zniesienia. W niektórych przypadkach w jego zniwelowaniu może pomóc fizjoterapia. Jeśli zażywane środki farmakologiczne nie dają oczekiwanych rezultatów, warto spytać lekarza o możliwość podjęcia rehabilitacji w gabinecie fizjoterapii.
Bernadeta Grocka
Fizjoterapeuta
Anna Kuleja
Rehabilitant

Janusz Ozdoba
Fizjoterapeuta
Wróć do spisu treści